قیمت سوله در اهواز

Picture

سوله چیست

همانطور که می دانید سوله ها یک نوع سازه فلزی هستند که سقفی شیب دار و یا قوسی شکل دارند. و از آنها برای استفاده در کارخانه ها، تعمیرگاه ها، کارگاه ها، گاوداری ها و مرغ داری ها و غیره استفاده می شود. این سازه ها از لحاظ نوع ساخت، اندازه، و همچنین اتصالات به گروه های مختلفی تقسیم می شوند.

انواع سوله و کاربرد آنها

تیر ورقی

تیر ورقی ها از قدیمی ترین انواع این سازه ها هستند. و از لحاظ شباهت به شدن به نوع خرپایی شباهت دارند. اما عوامل مختلفی این دو نوع سازه را از یک دیگر متمایز کرده اند. ساخت سوله های خرپایی در ایران قدمت چندانی ندارد اما سازه های تیرورقی مدت هاست  که در صنایع سازی ایران استفاده می شوند. در ساخت سوله های تیر ورقی از فولاد استفاده می شود و در حال حاضر در تلاش هستند تا با ایجاد تغییراتی در طراحی  آنها،  قیمت سوله های تیر ورقی را کاهش دهند.

ساخت سوله در کشورها

 همانطور که می دانید شرکت سورن صنعت وحید اماده خدمت رسانی به خارج از کشور نیز هست. ولی یکی از دلایلی که این نوع سازه در کشورهای دیگه استفاده نمی شود آن است که برای ابعاد دهانه آن ها محدودیت وجود دارد و هرچه اندازه دهانه بالاتر رود ورق های سنگین و ضخیم تری هم باید در ساخت آن ها استفاده شود. که همین امر نه تنها وزن ان را به شدت افزایش می دهد بلکه هزینه ساختشان نیز بالاتر می رود.

و در کل استفاده از تیرورقی برای سازه هایی با دهانه بالا تقریبا منسوخ شده است. اما برای سوله هایی با دهانه پایین همچنان هم کاربرد خوبی دارند. و می توان هزینه تمام شده آن هارا کاهش داد. یکی مشخص ترین و مهم ترین تفاوت سوله خرپایی با تیر ورق در این است که برای ساخت سازه خرپایی نیاز به محاسبات دقیق و فنی و مهندسی است اما برای ساخت سوله تیرورقی محاسبات خاصی نیاز نیست. و همین امر باعث شده است تا مدت ها از آن ها برای کاربری های متفاوتی استفاده شود. 

 


سوله خرپایی چیست

اگر به دنبال یکی از پرکاربردترین انواع سوله صنعتی هستید بی شک سوله های خرپایی را به شما معرفی میکنبم. که به آنها سوله سبک یا HSS هم گفته می شود. در آنها ستون ها و تیرهای عریض و یکپارچه، با اتصالات خرپایی پروفیل های استاندارد جایگزین می شوند. استفاده از این مصالح استحکام مناسبی را برای سازه ایجاد می کند و همچنین این امکان را هم فراهم می کند که بتوان برای طراحی سازه، از معماری های خاص و اشکال متفاوت استفاده کرد.

قیمت سوله خرپایی

همانطور که میدانید قیمت به عوامل مختلفی بستگی دارد. و قیمت این نوع سوله ها نسبت به سوله های دیگر کمتر است چرا که به آرماتوربندی و فوندانسیون های سبک تری نیاز دارد. در سقف و دیواره های این سازه ها از پنل های سقفی و دیواری، ورق گالوانیزه با عایق های مختلف (آلوزینک، پشم شیشه و یا گالوانیزه) و یا از پوشش ها آجر و سیمان استفاده می شود. که پنل های سقفی بهترین گزینه هستند. اما هزینه بیشتری دارند و استفاده از پوشش های آجر و سیمان نیز دیگر کاربردی نیست. این سازه ها مزایای زیادی دارند و به همین دلیل است که از آنها زیاد استفاده می شود.

نسبت به دیگر انواع این سازه ها قیمت تمام شده این کمتر است. و هزینه تمام شده اسکلت سازه نیز پایین تر است. یکی از مهم ترین ویژگی این سازه ها این است که هیچ محدودیتی برای ابعاد دهانه انها وجود ندارد. و میزان زیادی از بار و فشار را می توانند تحمل کنند. همچنین یکی از مهم ترین نکته قابل توجه این است که طراحی و اجرای آنها نیز زمان کوتاه تری نیاز دارد و می توان جرثقیل های سنگین و با تناژ بالارا در این نوع سوله ها نصب کرد. و همانطور که می دانید شرکت سورن صنعت وحید می تواند با کیفیت ترین و بهترین جرثقیل هارا با تناژ مختلف برای شما به ارمغان آورد.

 

نظرات کاربران

لطفا نظر خود را مرقوم فرمایید


 

 

پیوندهای وب سایت    

تماس با ما    

درباره وب سایت    

حوزه فعالیت شرکت سورن
 
صنعت وحید به جرثقیل ختم نمی شود . ما تامین کننده قطعات یدکی همچون مگنت ، گرب ، چنگک ، قلاب
 
هوک ، پل ، کلگی ، کابین ، خط برق رسانی ، شین ، تابلو برق ، کابل جمع کن ، موتور گریبکس ، چرخ و
 
اینورتور ،open winchT,Close Winch,Hook,Swf,Wireopeدیگر امکانات قطعات می باشد.
 
ساخت انواع جرثقیل منحصر بفرد نبوده و این شرکت افتخار دارد سال ها در ساخت مبد ل های حرارتی ، مصالح
 
ساختمانی ، پل های فلزی ، تاسیسات بنادر و امور دریایی ، اسکلت های سنگین فلزی ، صنایع تحت فشار وسایر
 
صنایع تجربه اندوخته است .