ارائه خدمات تعمیر و نگهداری انواع جرثقیل های سقفی

Picture

اهمیت بازرسی سیم بکسل جرثقیل

پیشگیری بهتر از درمان است. شرکت سورن صنعت با افتخار یکی از بهترین ها در عرصه ساخت و نصب و تعمیرات مربوط به جرثقیل و سوله و بالابر است. اگر برای جرثقیل هایتان مشکلی پیش آمد با خیال راحت تعمیرات خود را از سراسر ایران به ما بسپارید. هنگام بازرسی جرثقیل یکی از مهم ترین آن ها، بازرسی سیم بکسل جرثقیل است.

سیم بکسل بالابر به خودی خود قطعه ای است که به نصب و نگهداری مناسب نیازمند است. به همان صورت که سیم بکسل در یک برنامه بالابر استفاده می شود، سیم های جداگانه حرکت می کنند و اجازه می دهند طناب در اطراف شیارها و درام خم شود. و نتیجه آن باعث اصطکاک و نیروهای سایشی  می شود که همانطور که می دانید نیاز به روانکاری مناسب دارد. اگر نصب، بهره برداری، انتخاب، یا نگهداری نامناسب باشد، عمر طناب به طور چشم گیری کاهش می یابد.

حتی تحت شرایط و استفاده بهینه، هر طناب سیمی که در یک برنامه بالابر استفاده می‌شود، دراخر از کار می‌افتد. بنابراین، بازرسی‌های دوره‌ای معمول، توسط یک بازرس آموزش‌ دیده و واجد شرایط باید برای تعیین وضعیت سیم ‌بکسل به کار گرفته شود تا قبل ازکارافتادن طناب، تعویض شود. زمانی که به ساییدگی و خرابی طناب سیم نگاه می‌کنیم، دلایل زیادی ممکن است باعث این اتفاق باشند.

تعدادی از این علت های احتمالی شامل: سایش، برآمدگی هسته، شکست ناشی از خوردگی، برش، سایش و پاره شدن ناشی از تنش هستند.

ابزارالات موردنیاز برای تعمیر جرثقیل

یکی از مهم ترین نکات در ساخت جرثقیل ها کیفیت ابزاری است که استفاده میشود. کیفیت تعمیرات جرثقیل به کیفیت ابزاری که تعمیرکار استفاده می‌کند بستگی دارد. با ابزار خوب و باکیفیت می‌توان هر کاری را به بهترین شکل انجام داد. اما ابزار بد و بی‌کیفیت نه تنها مدت‌ زمان انجام تعمیرات را افزایش می‌دهد بلکه هنگام  تعمیر قطعات ممکن است به آن‌ها آسیب هم برساند. سورن صنعت وحید همواره از ابزار با کیفیت و برند استفاده می‌کند.

تعمیرکردن جرثقیل ها نیاز به ابزارالات  بسیار متنوع و مهارت‌های مختلفی دارد. جمع‌آوری همه این ابزار و افراد ماهر در یک مجموعه کار بسیار دشوار و هزینه بری است. ازاین‌رو برخی از امور مربوط به تعمیرات جرثقیل به گروه‌های صنعتی دیگر واگذار می‌شود. اموری نظیر تراشکاری و برش‌کاری از این موارد هستند. با این‌ حال ما در اینجا به‌ صورت کلی ابزار و مهارت‌های موردنیاز برای انواع تعمیرات جرثقیل را ذکر می‌کنیم.

 

 


ابزار و مهارت های مورد نیاز برای تعمیر جرثقیل

تراشکاری: در مواردی نیاز به ارجاع قطعات جرثقیل به تراشکاری است. امور تراشکاری در خارج از مجموعه مکاترونیک و توسط همکاران انجام می‌شود.

برش‌ کاری: در مواردی که بخشی از بدنه جرثقیل ایراد داشته باشد و نیاز به تعمیر داشته باشد، بایستی با برشکاری فلزات قطعات موردنیاز ساخته و استفاده شود.

ساخت قطعات جدید: ساخت قطعات جدید نیز در برخی موارد بخشی از پروسه تعمیر است.

جوشکاری: در بسیاری از موارد هنگام تعمیر جرثقیل نیاز به جوشکاری است. جوشکاری به چند روش و با دستگاه‌های مختلف جوش انجام می‌شود.

تعمیر موتور: تعمیر موتور جرثقیل نیازمند حضور تعمیرکاران خبره و باتجربه است. ما خدمات تعمیر موتور را در محل مشتری انجام می‌دهیم.

تعمیر سیم ‌بکسل: سیم‌بکسل از قطعات است که بسیار توصیه می‌شود که در صورت خراب شدن، تعویض گردد. تعمیر سیم‌بکسل تنها در مواردی که مشکلات جزئی وجود داشته باشد توصیه می‌شود.

تعمیر بالابر: تعمیرات بالابر نیز از موارد تخصصی است که تعمیرکاران مجرب مکاترونیک آریا اقدام به انجام آن می‌کنند.

ابزار موردنیاز: همان‌طور که در موارد بالا توضیح داده‌شده است برای هر نوع تعمیر ابزار مرتبط و متناسبی موردنیاز است. ما در زیر تعدادی ابزار ضروری موردنیاز برای تعمیر توصیه می‌شود.

دستگاه جوشکاری، جرثقیل ماشینی، لیفتراک، جعبه‌ابزار کامل، دریل‌های مخصوص، سنگ فرز، آچار شلاقی، چکش، پتک

 

نظرات کاربران

لطفا نظر خود را مرقوم فرمایید


 

 

پیوندهای وب سایت    

تماس با ما    

درباره وب سایت    

حوزه فعالیت شرکت سورن
 
صنعت وحید به جرثقیل ختم نمی شود . ما تامین کننده قطعات یدکی همچون مگنت ، گرب ، چنگک ، قلاب
 
هوک ، پل ، کلگی ، کابین ، خط برق رسانی ، شین ، تابلو برق ، کابل جمع کن ، موتور گریبکس ، چرخ و
 
اینورتور ،open winchT,Close Winch,Hook,Swf,Wireopeدیگر امکانات قطعات می باشد.
 
ساخت انواع جرثقیل منحصر بفرد نبوده و این شرکت افتخار دارد سال ها در ساخت مبد ل های حرارتی ، مصالح
 
ساختمانی ، پل های فلزی ، تاسیسات بنادر و امور دریایی ، اسکلت های سنگین فلزی ، صنایع تحت فشار وسایر
 
صنایع تجربه اندوخته است .