ساخت و فروش انواع بالابر با بهترین قیمت

Picture

بالابر چیست

شرکت سورن صنعت وحید کلیه خدمات ساخت و نصب جرثقیل، سوله و بالابر را با بهترین قیمت و کیفیت برا شما به ارمغان می آورد. حال به این موضوع بپردازیم که بالابر چیست و چه کاربردی دارد. بالابر به ماشینی اطلاق می شود که به منظورحمل بار و نفر، یا کار در ارتفاع یا در خطوط تولید جهت انتقال بار و هم سطح سازی به کار می رود. این وسیله از مکانیزم های مختلفی برای بالابری استفاده کرده و تفاوت اساسی با بالاکشنده ها و جرثقیل ها و لیفتراک ها دارند.

نیروی بالابری توسط انواع مکانیزم‌ها مانند آکاردئونی یا قیچی، پانتوگراف، تلسکوپ و… در دستگاه‌های مختلف ایجاد می‌گردند که هریک با توجه به نوع کاربرد و نیاز مشتری طراحی می‌گردند. در هریک از این بالابرها عوامل تعیین کننده ای همچون ایمنی، محیط کاری، ظرفیت، نوع کاربرد، و قیمت دستگاه، نوع مکانیزم را مشخص می نماید.

ویژگی های بالابر سیار

از بالابر های سیار جهت کار در ارتفاع یا انتقال بار و نفر و انجام امور خدماتی، رنگ آمیزی، ساخت سازه ها و ساختمان ها، نگهداری تاسیسات، و نصب تجهیزات استفاده می شود. این نوع بالابر ها می توانند خودکششی یا از نوع هلی یا push around  باشند. همانطور که می دانید تامین نیروی حرکتی بالابرهای خودکششی می توانند به صورت دیزلی یا برقی باشند.

و این امکان را به اپراتور می دهد به جای هل دادن آن ره راحتی با جوی اسکیتی که در سبد تعبیه شده دستگاه را جابه جا کرده و به محل مورد نظر انتقال دهند. لازم به ذکر است که در اکثر اوقات برای جابه جایی بالابر های هلی نیاز به چند نیروی انسانی هست.

 

 


انواع بالابرهای سیار

الف: بالابرهای سیار با دسترسی عمودی: همانطور که از اسم این نوع بالابر ها مشخص است تنها به صورت عمودی توانایی حمل بار و نفر را دارد و به کار می رود. متداول‌ترین این نوع دستگاه‌ها، بالابرهای هیدرولیکی آکاردئونی و ستونی آلمینیومی است که برای دسترسی در ارتفاعات مختلف ساخته می شود.

ب- بالابرهای سیار با دسترسی عمودی و افقی:  همانطور که قبلا گفته شد به این بالابر ها اصطلاحا بوم لیفت گفته می شود که در نوع هیدرولیکی تلسکوپی یا ترکیبی و هیدرولیکی مفصلی به بازار عرضه می گردد. این نوع از بالابرهای سیارغالبا به منظور جا به جایی نفر و کار در ارتفاع های زیاد، و دسترسی به نقاط جانبی در ارتفاع کاربرد و استفاده دارد.

و به دلیل استفاده از مکانیزم هیدرولیک دارای ایمنی مناسبی است. هریک از این نوع بالابرها نیز می‌تواند به صورت قابل یدک ، نصب شده بر روی کامیون یا خود محرک به بازار عرض شوند.

بالابرهای سیار بوم لیفت

به بالابر های سیار با دسترسی عمودی و افقی اصطلاحا بوم لیفت می گویند. و همانطور که از اسمشون پیداست این بالابرها هم برای حرکت به سمت بالا و هم افقی مورد استفاده قرار می گیرند. به دلیل این که در افق نیز حرکت میکنند نیازی نیست دقیقا زیر محل کار ایستاده قرار بگیرند. و همانطور که می دانید بالابر های لبفت بوم هم انواع متفاوتی دارند. برخی روی کامیون نصب می شوند و برخی از آن ها خودشان حرکت می کنند.

بالابر های هیدرولیکی بوم لیفت از مکانیزم های متفاوتی استفاده می کنند. ساده ترین آن ها مکانیزم مفصلی است که بازو ها به صورت مفصل مانند، با نیروی هیدرولیک حرکت می کنند. بالابرهای مفصلی برای ارتفاع کم مناسب هستند و مکانیزم قدیمی به حساب می آید. نوع دیگر با مکانیزم تلسکوپی کار می کنند که در حقیقت جک های هیدرولیک و زنجیر بازو هایی را که به شکل تلسکوپ داخل یکدیگر هستند را به بیرون رانده و دسترسی ایجاد می شود. نوع سوم و جدید تر و کار آمد تر مکانیزم مفصلی-تلسکوپی است که دارای هر دو نوع بازو می باشد و از نظر قدرت مانور و کار در شرایط سخت و همچنین ابعاد بسته شده دارای مزیت هستند.

 

 

نظرات کاربران

لطفا نظر خود را مرقوم فرمایید


 

 

پیوندهای وب سایت    

تماس با ما    

درباره وب سایت    

حوزه فعالیت شرکت سورن
 
صنعت وحید به جرثقیل ختم نمی شود . ما تامین کننده قطعات یدکی همچون مگنت ، گرب ، چنگک ، قلاب
 
هوک ، پل ، کلگی ، کابین ، خط برق رسانی ، شین ، تابلو برق ، کابل جمع کن ، موتور گریبکس ، چرخ و
 
اینورتور ،open winchT,Close Winch,Hook,Swf,Wireopeدیگر امکانات قطعات می باشد.
 
ساخت انواع جرثقیل منحصر بفرد نبوده و این شرکت افتخار دارد سال ها در ساخت مبد ل های حرارتی ، مصالح
 
ساختمانی ، پل های فلزی ، تاسیسات بنادر و امور دریایی ، اسکلت های سنگین فلزی ، صنایع تحت فشار وسایر
 
صنایع تجربه اندوخته است .