جرثقیل دروازه ای

جرثقیل دروازه ای یا گنتری کرین  ( Gantry Crane ) بر روی ریل بدون نیاز به تیر حمال یا ستون حرکت می کنند. در جرثقیل دروازه ای یک نردبان با ریل دستی برای بالا رفتن روی پل وجود دارد که به یکی ار پایه ها متصل می شود. این نوع جرثقیل توسط تیرهایی که به سمت پایین و زمین متصل هستند انجام می شود.  اگر جرثقیل متحرک باشد ، تیرها را می توان روی چرخ نصب کرد و فضای زیر تیرها و میله های موازی را برای ایمنی یا برای استفاده مصارف دیگر رها کرد. موارد استفاده از این نوع جرثقیل ها : باراندازها، بنادر، انبارهای آهن آلات ، کارگاه های سنگبری و …

تفاوت جرثقیل های دروازه ای با جرثقیل سقفی

تفاوت جرثقیل دروزه ای با جرثقیل های سقفی این است که سازه پل به سازه پایه ها وصل می شود. این جرثقیل ها جهت حمل کانتینر  مناسب هستند. این نوع جرثقیل ها نیز هم تک پل و هم دو پل می توانند ساخته شوند.

جرثقیل دروازه ای تک پل (Gantry Crane Single Leg)

جرثقیل دروازه ای تک پل، بسیار شبیه جرثقیل های سقفی تک پل هستند با این تفاوت که مدل دروازه ای روی ریل های زمینی حرکت می کنند. کاربرد صنعتی آن برای بلند کردن و حمل و نقل مواد با هر ظرفیت و هر دهانه ای می باشد.

جرثقیل دروازه ای تک پل
جرثقیل دروازه ای تک پل

جرثقیل دروازه ای دو پل

جرثقیل دروازه ای دو پل در دهانه های پهن و تناژهای بالا عملکرد بهتری دارند. همچنین تعمیرات آنها  آسانتر بوده و بالابر آن به نسبت بقیه مدل  ها در دسترس تر است.

در این مدل از جرثقیل امکان نصب تجهیزات جابجایی مواد ، چنگک ، مگنت ، باسکول و غیره وجود داشته و همچنین نصب کابین در مدل دروازه ای دو پل امکان پذیر است.

جرثقیل دروازه ای دو پل
جرثقیل دروازه ای دو پل
جرثقیل دروازه ای اشتایل المان
جرثقیل دروازه ای اشتایل المان
جرثقیل دروازه ای دماگ المان
جرثقیل دروازه ای دماگ المان
جرثقیل دروازه ای گرالپ ترکیه
جرثقیل دروازه ای گرالپ ترکیه

سورن صنعت وحید

شرکت سورن صنعت وحید با ۱۵ سال سابقه درخشان در زمینه طراحی ، نصب و راه اندازی انواع جرثقیل های دروازه ای در ایران ، سابقه همکاری با شرکت ها و صنایع بزرگ ایران را در کارنامه خود دارد .

شرکت سورن صنعت وحید نمایندگی انحصاری فروش انواع جرثقیل های دروازه ای با برند گرالپ ترکیه و فروش جرثقیل های دماگ آلمان در اصفهان آماده ارائه خدمات و عقد قرارداد با شرکت ها و سازمان های دولتی و غیردولتی